emblem
2
Dorosłych
Bez dzieci
Dorosłych
-
+
Wiek 0-3 Dziecko
-
+
Wiek 3-11 Dziecko
-
+
wybierz
Rezerwuj
left
right
Wyczyść
Wybierz date przyjazdu

Okolica Pobierowa

Pobierowo

Pobierowo jest najbardziej znanym nadmorskim kurortem w Polsce.

Gryf Ośrodek Pobierowo położony jest bezpośrednio przy pięknej, piaszczystej i czystej plaży. Gryf Ośrodek Pobierowo leży w pierwszej linii przy plaży tuż przy zejściu. Dzięki położeniu Ośrodka na skraju miejscowości, na plaży zawsze jest dużo wolnego miejsca do wypoczywania i uprawiania wszelkich sportów. Dodatkowo tuż przy zejściu stoi Bianco Bar Pobierowo, serwujący orzeźwiające koktajle, przekąski i różnego rodzaju alkohole. Wiele turystów wybiera to miejsce właśnie ze względu na tę unikalną plaże. Kliknij w zdjęcie poniżej i przekonaj się sam!!

Sezon w Pobierowie rozpoczyna się już w kwietniu, a kończy dopiero w listopadzie. Wczasowicze mogą w tym czasie korzystać z kąpieli słonecznych i morskich, wycieczek, a także bogatej oferty kulturalnej, sportowej i turystycznej. Do Pobierowa warto również przyjechać po sezonie. Mogą Państwo wówczas liczyć na niezmącony tłumami wypoczywających spokój, konkurencyjne ceny i ten sam dobroczynny wpływ panującego tu mikroklimatu.

Położenie Pobierowa pozwala również na skorzystanie z wielu atrakcji turystycznych.

Bałtycki Krzyż Nadziei – Pustkowo

Krzyż powstał jako symboliczne odzwierciedlenie słów Papieża Polaka -„Jak wiatr wieje od Bałtyku po gór szczyty – do krzyża na Giewoncie” łącząc wiernych najważniejszym znakiem chrześcijańskim, od Bałtyku po sam Giewont.

Ruiny kościoła – Trzęsacz

Kościół w Trzęsaczu potocznie zwany kościołem na klifie powstał w 1250 lub 1270 roku, na środku wsi – 1800 m od brzegu morskiego. Dziś znajduje się nad samą plażą.

Platforma Widokowa – Trzęsacz

Znajdująca się 20 m.n.p.m. platforma umożliwia turystom oglądanie ruin gotyckiego kościoła z wyjątkowej perspektywy.

Platforma widokowa – Rewal

Nowoczesna  platforma widokowa wraz z zejściem z której podziwiać można rewalską plażę. Na wschodzie świecąca latarnia w Niechorzu, na zachodzie oświetlony taras w Trzęsaczu. Rewal, nie tylko oficjalnie ale również symbolicznie jest centrum Wybrzeża Rewalskiego.

Aleja zakochanych i aleja różana – Rewal

Aleja zakochanych usytuowana jest wzdłuż morza i prowadzi do kolejnego tarasu widokowego. Najciekawszym elementem alei jest ławeczka Romea
i  Julii oraz Małego Księcia i Róży. W pobliżu znajduje się kolejne niezwykłe miejsce – aleja różana, znajduje się aż 148 gatunków róż.

Latarnia Morska – Niechorze

Licząca 45 m budowla z czerwonej cegły wzniesiona na wysokim klifie, góruje dumnie nad okolicą. Na wysokości 35,7 m ulokowano taras widokowy, z którego roztacza się widok na okolicę w promieniu kilku kilometrów. Po zmierzchu podziwiać można nowoczesne oświetlenie elewacji.

Nadmorska Kolej Wąskotorowa

Od 1 maja do 30 września goście gminy Rewal mogą skorzystać z historycznego środka transportu kursującego na trasie Trzęsacz – Rewal – Śliwin – Niechorze Latarnia – Niechorze – Pogorzelica. Słynna w całym kraju Kolej Wąskotorowa występuje nawet w filmach i reklamach.

Bajkowa Chata w Rewalu

Bajkowa Chata w Rewalu, to nowo otwarte miejsce rozrywki dla całej rodziny. Świat baśni, iluzji i strachu. Tutaj, w mrocznym lesie, na własne oczy zobaczysz  Jasia  i   Małgosię,  usiądziesz w saniach Królowej Śniegu, odwiedzisz komnatę Śpiącej Królewny, staniesz oko w oko z wampirem Drakulą i przekonasz się, czy bestia doktora Frankensteina żyje.

Rzeźba Rybaka – Rewal

Usytuowana   niedaleko bazy rybackiej w Rewalu, na miejscu dawnego ogródka jordanowskiego rzeźba nawiązuje do tradycji miejscowości. Rybołówstwo po dziś dzień stanowi główny zawód wielu mieszkańców Rewala, wykonywany z pokolenia na pokolenie.

Muzeum Rybołówstwa – Niechorze

Pomysłodawcą utworzenia muzeum związanego z tradycją rybacką był Henryk      Gmyrek,       rybak      łodziowyz Niechorza. 21 listopada 1992 r. powołano specjalny Społeczny Komitet Organizacji Muzeum Rybackiego w Niechorzu, który rozpoczął działania mające na celu pozyskanie środków na realizację przedsięwzięcia.

Zobacz lokalizację

Sprawdź jak do nas dojechać